Sinhala

ශ්‍රී ලංකාවේ සිංහ සමාජය ‘‘ළමා පෝෂණය සුරකිමු’’ ව්‍යාපෘතියේ සමාරම්භක අවස්ථාවට එක්වෙයි

ශ්‍රී ලංකාවේ සිංහ සහ ලියෝ සමාජ බහු දිස්ත්‍රික් 306 (MD 306), අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශයේ සහයෝගය ඇතිව, ‘ළමා පෝෂණය සුරකිමු’  ව්‍යාපෘතියේ සමාරම්භක උත්සවය කොළඹ 02, හෝලි රොසරි පාසලේදී පවත්වනු ලබයි. මෙම උත්සවය සඳහා ප්‍රධාන ආරාධිත අමුත්තා වශයෙන් අධ්‍යාපන අමාත්‍ය ගරු. ආචාර්ය සුසිල් ප්‍රේමජයන්ත මහතා සහ ගෞරවනීය ආරාධිතයා වශයෙන් ලයන්ස් ඉන්ටර්නැෂනල් හි හිටපු ජාත්‍යන්තර සභාපති මහේන්ද්‍ර අමරසූරිය මහතා සහභාගී වේ.

මිලියන සංඛ්‍යාත ශ්‍රී ලාංකිකයින් ආහාර අනාරක්ෂිතතාවයට පත් වී ඇති වත්මන් ආර්ථික අර්බුදය තුළ, ශ්‍රී ලංකාවේ දරුවන් කුසගින්නෙන් මුදවාලීම මෙම ව්‍යාපෘතියේ මූලික අරමුණයි. දිවයින පුරා විසිරී සිටින දහස් ගණන් පාසල් සිසුන්ට දෛනික ආහාර වේලක් වසර තුනක් පුරාවට ලබාදීම ව්‍යාපෘතියේ අරමුණයි.

සිංහ බහු දිස්ත්‍රික් 306, මෙම වැඩසටහන සඳහා Lions Clubs International Foundation (LCIF) සමඟ එක්ව කටයුතු කරන අතර එය පදනමේ නම් කරන ලද ප්‍රදාන ව්‍යාපෘතියකි. ශ්‍රී ලංකා සිංහ සාමාජිකයින් මෙම ව්‍යාපෘතියට අරමුදල් සම්පාදනය කිරීම සඳහා වාර්ෂිකව ඇමරිකානු ඩොලර් 400,000 ක් එක්රැස් කිරීමට සහ දිවයින පුරා පාසල්වල දරුවන්ට අධ්‍යන වර්ෂය පුරාවට  දෛනික ආහාර වේලක් පිරිනැමීමට අපේක්ෂා කරයි.

අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශය විසින් අනුමත කරන ලද මෙම ව්‍යාපෘතියේ අවසාන අරමුණ දරුවන් 10,000 කට වසර 3 ක කාලයක් සඳහා ආහාර සැපයීමයි. දිවයිනේ නන්දෙසින් තෝරාගත් පාසල් සඳහා සපයනු ලබන ආහාර ශ්‍රී ලංකා සිංහ සාමාජිකයින් විසින් අධීක්ෂණය කරනු ලැබේ. ඔවුන් ආහාර පිළියෙල කිරීම අධීක්ෂණය  කරමින්  ඒවා උසස්ම තත්ත්වයකින් හා ප්‍රමිතියකින් ලබාදීමට කටයුතු කරනු ඇත.

මෙම තීරණාත්මක මොහොතේ දරුවන්ට කුසගින්න සහ මන්දපෝෂණයට සාර්ථකව මුහුණ දෙමින් සෞඛ්‍ය සම්පන්න සහ ප්‍රීතිමත් ජීවිතයක් ගත කිරීමට ශක්තියක්වීම සඳහා අත්වැල් බැඳගන්නා ලෙස ශ්‍රී ලංකාවේ සිංහ සාමාජිකයින් මහජනතාවගෙන් ඉල්ලා සිටිති. අවශ්‍යතා ඇති දරුවන්ට උපකාර කිරීමේදී මෙම සෑම පරිත්‍යාගයක්ම, සැලකිය යුතු වෙනසක් සිදුකරනු ඇති අතර ජාතියක් ලෙස එකිනෙකාට උපකාර කරගැනීමේ බලය අපි කිහිපවරක්ම පෙන්නුම් කර ඇත. මෙම සියලුම පරිත්‍යාගයන් දරුවන්ට ආහාර සැපයීම සඳහා පමණක්ම යොදවන බව සහතික කර ඇත. 

සිංහ සාමාජිකයින් වසර 105ක් පුරාවට ලෝකයට සිය සේවය ලබාදෙන අතර, ශ්‍රී ලංකාවේ සිංහ සාමාජිකයින් වසර 65ක් පුරාවට රටේ අවශ්‍යතා සපුරාලමින් ප්‍රජා ආධාර වැඩසටහන්වල ඉදිරියෙන්ම සිටී. දිවයිනේ සෑම ප්‍රදේශයකම සිටින සිංහයින් මෙම ව්‍යාපෘතිය සඳහා පරිත්‍යාගයන් සිදුකරමින් ස්වේච්ඡා සේවයටද ක්‍රියාකාරීව සම්බන්ධ වී ඇත.

මෙම ව්‍යාපෘතියේ නිල නිර්මාණ සහකරු ලෙස Sarva Colombo, නිල ඩිජිටල් සහකරු ලෙස Sarva Digital සහ නිල මහජන සම්බන්ධතා හවුල්කරු ලෙස PR Wire කටයුතු කරනු ලැබේ.

සංවිධායක කමිටුව පරිත්‍යාගශීලීන් වෙත සිය ස්තුතිය පුදකරන අතර ඔවුන්ගේ පරිත්‍යාග පහත ගිණුමට යොමු කරන ලෙස කාරුණිකව ඉල්ලා සිටී.

ගිණුමේ නම : Lions Clubs Int MD 306
බැංකුව: කොමර්ෂල් බැංකුව
ශාඛාව: රාජගිරිය

ගිණුම : 1000574089

වැඩි විස්තර https://protectchildnutrition.lionsmd306.org/ සහ [email protected] වෙත පිවිසීමෙන් ලබා ගත හැක.

Share

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *